Σχετικά με Mini post - Participate icon

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Gunman Κυρ Ιουν 14, 2015 8:06 pm

Γεια χαρά πάλι παιδιά!
Ήθελα να ρωτήσω αν αντί για το Mini post - Participate  icon μπορώ να φτιάξω ένα icon for topic ή icon for the forum που να χρησιμοποιείται όταν έχω γράψει σε ένα νήμα. (αντί να αντικαταστήσω το Mini post - Participate το οποίο είναι δίπλα στο εικονίδιο του εκάστοτε forum και θα μπερδεύει το μάτι.)
Στην ουσία θέλω forum icon κανονικό για participate.

Hello
Gunman

Gunman
Eνεργό Μέλος

Δημοσιεύσεις : 287



Gunman ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Van-Helsing Κυρ Ιουν 14, 2015 11:27 pm

Καλησπέρα @Gunman μπορείς να κάνεις αίτημα εδώ για αυτό το θέμα

Φιλικά,
Van-Helsing
Van-Helsing

Van-Helsing
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας
Ηλικία : 49
Δημοσιεύσεις : 1990



Van-Helsing ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Gunman Δευ Ιουν 15, 2015 9:57 pm

Όχι φίλε μου Van Helsing δεν θέλω να μου σχεδιάσουν κουμπί, αυτό θα το κάνω εγώ.
Απλά θέλω να ξέρω αν γίνεται να μπει εικονίδιο στην κατηγορία forum icons με την ίδια λειτουργία που έχει το participate κουμπί.
Δηλαδή να φαίνετια στο κυρίως εικονίδιο του νήματος αν έχεις απαντήσει στο νήμα και όχι σε δευτερεύον εικονίδιο το οποίο βρίσκεται πιο μέσα.
Gunman

Gunman
Eνεργό Μέλος

Δημοσιεύσεις : 287



Gunman ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Van-Helsing Δευ Ιουν 15, 2015 11:16 pm

Καλησπέρα @Gunman. έχεις κανένα screenshot για να καταλάβω τι ακριβώς χρειάζεσαι να φτιάξεις;

Εννοείς να εμφανίζει ένα μήνυμα του στύλ "Εχω δημοσιεύσει εδώ";
Van-Helsing

Van-Helsing
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας
Ηλικία : 49
Δημοσιεύσεις : 1990



Van-Helsing ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Gunman Τρι Ιουν 16, 2015 12:59 am

Sorry δεν το περιέγραψα καλά.
Στην ουσία θέλω ένα "icon for topic" το οποίο θα εμφανίζεται όταν ο χρήστης έχει κάνει post σε αυτό το νήμα.

Δηλαδή να λειτουργεί σαν το mini icon - participate αλλά να είναι στην θέση του forum icon.
Gunman

Gunman
Eνεργό Μέλος

Δημοσιεύσεις : 287



Gunman ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Van-Helsing Τρι Ιουν 16, 2015 1:21 am

@Gunman αυτή η λειτουργία υπάρχει ήδη όταν ο χρήστης έχει συμμετάσχει σε ένα θέμα αλλάζει και το participate mini icon όπως φαίνεται και στην παρακάτω εικόνα το εικονίδιο έχει γίνει μια πράσινη κουκκίδα:

Σχετικά με Mini post - Participate icon 0EtrEEj

σε κάθε περίπτωση εξαρτάται και απο το skin σου (υπάρχουν κάποια skins που δεν έχουν διαφορετικό εικονίδιο και δεν ξεχωρίζει αν συμμετέχει κάποιος στο θέμα ή όχι) αλλά ωστόσο μπορείς να το αλλάξεις σε ότι εικονίδιο θέλεις.

Van-Helsing

Van-Helsing
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας
Ηλικία : 49
Δημοσιεύσεις : 1990



Van-Helsing ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Gunman Τρι Ιουν 16, 2015 4:21 pm

Κατ'αρχήν να σε ευχαριστήσω για τις άμεσες απαντήσεις σου.
Σχετικά με το προβληματάκι μου, γνωρίζω οτι υπάρχει σε λειτουργία στο skin μου και οτι αλλάζει μόλις ποστάρω,
απλά ήθελα να ξέρω αν μπορώ να προσθέσω κάτι στο css του skin?? και να προσθέσω αυτήν την λειτουργίά στα forum icons.
Πχ όλα τα καινούργια post να έχουν ένα κλασικό εικονίδιο αλλά μόλις postάρω εγώ, να μου εμφανίζει μία φατσούλα πχ ή οτιδήποτε.
Το θέλω γιατί τα mini icons μου φαίνονται κάπως σαν δευτερεύοντα στο μάτι επειδή είναι πιο μέσα από το forum icon.
Gunman

Gunman
Eνεργό Μέλος

Δημοσιεύσεις : 287



Gunman ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.
  • 0

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Luffy Τετ Ιουν 17, 2015 12:04 am

Kαλησπέρα @Gunman,

Το εικονίδιο participate αλλάζει πολύ εύκολα μέσω του πίνακα σε ότι θες. Μπορούν τα πάντα να μείνουν ως έχουν και να αλλαχτεί μόνο το εικονίδιο participate. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας:
Πίνακας Διαχείρισης ► Εμφάνιση ► Εικόνες και χρώματα ► Διαχείριση εικόνων ► Σύνθετη Μέθοδος ► Mini-icons
και να βρεις το εικονίδιο Mini post - Participate : και κάντω όπως εσύ θες.

Luffy
Luffy

Luffy
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας
Τόπος : Ελλάδα
Δημοσιεύσεις : 2340



Luffy ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Gunman Τετ Ιουν 17, 2015 7:37 am

Όχι δεν θέλω να αλλάξω την εμφάνισή του, στην ουσία θέλω ένα forum icon (όπως πχ αυτό Σχετικά με Mini post - Participate icon Forum_unreadΥπάρχουν νέες δημοσιεύσεις) με την λειτουργία του participate. Γίνεται? Θα πρέπει να πειραχτεί το skin? Γιατί δεν βλέπω να το έχει σαν λειτουργία.

Δειλαδεί το εικονίδια να είναι στην θέση του εικονιδίου του forum icon, και να μην χρησιμοποιείται το mini icon participate - θα το κάνω hide.
Gunman

Gunman
Eνεργό Μέλος

Δημοσιεύσεις : 287



Gunman ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Luffy Τετ Ιουν 17, 2015 1:25 pm

Καλησπέρα @Gunman,

Για να καταλάβω καλά, θέλεις το Forum Icon να αντικατασταθεί με το Participate Icon? Τα Forum Icons δεν θέλεις να φαίνονται;
Luffy

Luffy
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας
Τόπος : Ελλάδα
Δημοσιεύσεις : 2340



Luffy ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Gunman Τετ Ιουν 17, 2015 4:43 pm

Ναι κάπως έτσι στην ουσία. Όπως είναι τα κουμπιά παρακάτω αλλά στην ουσία να υπάρχουν και 2 extra κατηγορίες. Οπως περίπου λειτουργεί το eurobricks.
Θέμα - Εχεις κάνει post στο νήμα
Θέμα - Εχεις κάνει post στο νήμα και υπάρχουν καινούργιες δημοσιεύσεις
Όπως είναι τα
Θέμα :

Hide
Θέμα - New :

Hide
Θέμα - Hot & New :

Hide
Θέμα - Κλειδωμένη :
Hide
Θέμα - New & Κλειδωμένη :
Hide


Gunman

Gunman
Eνεργό Μέλος

Δημοσιεύσεις : 287



Gunman ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Luffy Σαβ Ιουλ 04, 2015 2:37 pm

Καλησπέρα @Gunman,

Μπορείς να μας εξηγήσεις πιο αναλυτικά και με εικόνες τι θες για να καταλάβουμε;;
Luffy

Luffy
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Άντρας
Τόπος : Ελλάδα
Δημοσιεύσεις : 2340



Luffy ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Gunman Κυρ Ιουλ 05, 2015 4:56 pm

Μπορούμε να το κλειδώσουμε το θέμα, δεν θα το προχωρήσω έτσι όπως το έλεγα.
Gunman

Gunman
Eνεργό Μέλος

Δημοσιεύσεις : 287



Gunman ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Σχετικά με Mini post - Participate icon Empty Απ: Σχετικά με Mini post - Participate icon

Δημοσίευση από Επισκέπτης Κυρ Ιουλ 05, 2015 6:52 pm

To θέμα λύθηκε, κλειδώθηκε και μεταφέρεται στο αρχείο.
avatar

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επισκέπτης ο/η συγγραφέας σας ευχαριστήσε για την απάντησή σας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης