Ελληνική Κοινότητα Υποστήριξης ForumGreek
Καλωσήρθατε στο Ελληνικό Φόρουμ Υποστήριξης της ForumGreek!!

Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση στο φόρουμ και στα όσα προσφέρει, μπορείτε πολύ απλά να κάνετε μια σύνδεση ή αν δεν έχετε λογαριασμό μία δωρεάν εγγραφή και μπείτε στην κοινότητά μας!!

αλλαγη τρεχουσα ημερομηνια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Σε εξέλιξη αλλαγη τρεχουσα ημερομηνια

Δημοσίευση από ladyglitter Την / Το Δευ Φεβ 20, 2017 9:27 pm

η κατω εικονα ειναι οπως ειναι τωρα το δικο μου κ θελω να γινει οπως στην επανω για να ειναι πιο συμμαζεμενα.
πως αλλαζει?

ladyglitter
Απλό Μέλος

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε εξέλιξη Απ: αλλαγη τρεχουσα ημερομηνια

Δημοσίευση από ladyglitter Την / Το Τρι Φεβ 21, 2017 8:20 pm

Χρειαζομαστε περισσοτερους διαθεσιμους διαχειριστες κ συντονιστες καντε κατι γιατι ετσι δεν βοηθατε.

@luffy
@Van-Helsing

η τουλαχιστον σε εμενα για να μου απαντησει καποιος πρέπει να στελνω 2-3 ποστ καθε φορα  Suspect

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladyglitter στις Δευ Μαρ 06, 2017 9:17 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : bolt)
ladyglitter
Απλό Μέλος

Θηλυκό

Δημοσίευση από Skouliki Την / Το Τρι Φεβ 21, 2017 8:36 pm

Να υπενθυμίσω οτι το φόρουμ βασίζεται στην εθελοντική υποστηριξη μας , δεν είμαστε συνδεδεμένοι ολο το 24ωρο αλλά μπαίνουμε όσα συχνα μπορούμε και βοηθάμε όσο ξέρουμε. Καλό θα είναι να έχετε και εσείς λίγο υπομονή απο την πλευρά σας 

Με σκοπό οι συζητήσεις του φόρουμ να είναι ευανάγνωστες, η χρήση των παρακάτω απαγορεύεται :

• Η έντονη γραφή και η γραφή με χρώμα (επιτρέπεται μόνο για το προσωπικό),
  • Τα greeklish

Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη λειτουργία του φόρουμ, Παρακαλούμε διαβάστε τους Γενικούς Κανόνες Υποστήριξης.
Skouliki
Υπεύθυνος Φόρουμ

Υπεύθυνος Φόρουμ

Θηλυκό

Δημοσίευση από Luffy Την / Το Τρι Φεβ 21, 2017 8:37 pm

@ladyglitter έγραψε:Χρειαζομαστε περισσοτερους διαθεσιμους διαχειριστες κ συντονιστες καντε κατι γιατι ετσι δεν βοηθατε.

@luffy
@Van-Helsing

η τουλαχιστον σε εμενα για να μου απαντησει καποιος πρέπει να στελνω 2-3 ποστ καθε φορα  Suspect
Καλησπέρα @ladyglitter,

Να υπενθυμίσω ότι είμαστε εθελοντές και δεν είμαστε αναγκασμένοι να είμαστε συνδεδεμένοι 24 ώρες το 24ωρο. Είμαστε και εμείς άνθρωποι και έχουμε την δική μας προσωπική ζωή. Διαχειριζόμαστε τον ελεύθερο μας χρόνο για να σας βοηθήσουμε. Οπότε παρακαλώ να δείχνετε υπομονή καθώς είμαστε μόνο 4 άτομα σαν Προσωπικό και πρέπει να απαντάμε σε όλα τα ποστς, όλα τα πμ, να ανεβάζουμε οδηγούς κλπ κλπ.

Ευχαριστώ.

Όσον αφορά το πρόβλημά σας, προσθέστε αυτό τον κώδικα στο CSS σας και δείτε αν είναι το επιθυμητό αποτέλεσμα:
Κώδικας:
ul.linklist li {
  display: block;
}

Luffy
Διαχειριστής

Διαχειριστής

Άντρας
Τόπος : Ελλάδα

Δημοσίευση από ladyglitter Την / Το Τετ Φεβ 22, 2017 1:56 am

αυτο αλλαζει την πανω μπαρα Φορουμ, πορταλ, ημερολογιο, Συνδεση, εγγραφη....
εγω θελω Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα, Η τελευταία επίσκεψή σας
αυτα να μπουν μαζεμενα αν γινεται
ladyglitter
Απλό Μέλος

Θηλυκό

Δημοσίευση από Skouliki Την / Το Τετ Φεβ 22, 2017 8:55 am

Με σκοπό οι συζητήσεις του φόρουμ να είναι ευανάγνωστες, η χρήση των παρακάτω απαγορεύεται :

• Η έντονη γραφή και η γραφή με χρώμα (επιτρέπεται μόνο για το προσωπικό),
  • Τα greeklish

Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη λειτουργία του φόρουμ, Παρακαλούμε διαβάστε τους Γενικούς Κανόνες Υποστήριξης.
Skouliki
Υπεύθυνος Φόρουμ

Υπεύθυνος Φόρουμ

Θηλυκό

Δημοσίευση από Luffy Την / Το Τετ Φεβ 22, 2017 6:25 pm

Aυτό το θέλεις μόνο στην αρχική σου σελίδα ή σε όλες τις σελίδες;

Luffy
Διαχειριστής

Διαχειριστής

Άντρας

Δημοσίευση από ladyglitter Την / Το Τετ Φεβ 22, 2017 11:23 pm

Αγαπητη μου @Skouliki θα σε παρακαλουσα αν δεν γνωριζεις πως να με βοηθησεις να μην σχολιαζεις καθε λιγο στα post μου, εδω μπαινω για να φτιαξω καλυτερο το φορουμ μου οχι για να δεχομαι παρατηρησεις για ανουσιους λογους ουτε να κανω εχθρους, οκ ναι εκανα λαθος, δεν μπορω να θυμαμαι ολη την ωρα ολους τους κανονες παρ' ολα αυτα σεβομαι τους κονονες σας οσο περισσοτερο γινεται.
Και πιστευω η παρατηρηση για το "λυθηκε" δεν χρειαζεται να μου την κανεις σε καθε ποστ το παταω μολις λυθει το θεμα και σας ενημερωνω για να το κλειδωσετε. Φιλικα.

@Luffy Σε ολες αν ειναι ευκολο, σαν αυτο το σκιν, αν θες δοκιμασε το θεμα για να καταλαβεις καλυτερα https://en.hitskin.com/search-a-skin/days-of-summer/189148
ladyglitter
Απλό Μέλος

Θηλυκό

Δημοσίευση από Luffy Την / Το Τετ Φεβ 22, 2017 11:43 pm

Αυτό το φόρουμ είναι άλλης μορφής και είναι με διαφορετικά πρότυπα. Αν τα θες σε όλες τις σελίδες πρέπει να επεξεργαστείς όλα τα πρότυπα.
Θα προσπαθήσω εντός των επόμενων ημερών να βρω αν μπορεί να γίνει μέσω js για όλα και να τα κάνε όπως τα θες. Θα σε ενημερώσω μόλις βρω κάτι.

Luffy
Διαχειριστής

Διαχειριστής

Άντρας

Δημοσίευση από Skouliki Την / Το Πεμ Φεβ 23, 2017 9:27 am

@ladyglitter έγραψε:Αγαπητη μου @Skouliki θα σε παρακαλουσα αν δεν γνωριζεις πως να με βοηθησεις να μην σχολιαζεις καθε λιγο στα post μου, εδω μπαινω για να φτιαξω καλυτερο το φορουμ μου οχι για να δεχομαι παρατηρησεις για ανουσιους λογους ουτε να κανω εχθρους, οκ ναι εκανα λαθος, δεν μπορω να θυμαμαι ολη την ωρα ολους τους κανονες παρ' ολα αυτα σεβομαι τους κονονες σας οσο περισσοτερο γινεται.
Και πιστευω η παρατηρηση για το "λυθηκε" δεν χρειαζεται να μου την κανεις σε καθε ποστ το παταω μολις λυθει το θεμα και σας ενημερωνω για να το κλειδωσετε. Φιλικα.

@Luffy Σε ολες αν ειναι ευκολο, σαν αυτο το σκιν, αν θες δοκιμασε το θεμα για να καταλαβεις καλυτερα https://en.hitskin.com/search-a-skin/days-of-summer/189148

Οι οποιες παρατηρήσεις γίνονται όταν οι κανονες που διέπουν το φόρουμ δεν τηρούνται απο το εκάστοτε μέλος (ο χαρακτηρισμός  σου "για ανούσιους λόγους" που αφορά τους κανονισμούς είναι τουλάχιστον αβάσιμος).

Ολα τα μέλη ανεξαρτητως πρέπει να ακολουθούν και να σέβονται τους κανονισμούς .

Εχεις ήδη δεχτεί για το ίδιο θέμα 2 προειδοποιήσεις την επόμενη φορά θα μειωθεί η μπάρα σου στο 75%.

Το μήνυμα "λύθηκε" είναι αυτόματη υπενθύμιση (εργαλεία διαχείρισης) κάθε φορά που ένα θέμα ολοκληρώνεται και μεταφέρεται στο Αρχείο

Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη λειτουργία του φόρουμ, Παρακαλούμε διαβάστε προσεχτικά τους Γενικούς Κανόνες Υποστήριξης.

Ευχαριστώ
Skouliki
Υπεύθυνος Φόρουμ

Υπεύθυνος Φόρουμ

Θηλυκό

Δημοσίευση από ladyglitter Την / Το Σαβ Φεβ 25, 2017 8:50 pm

Αυτό το φόρουμ είναι άλλης μορφής και είναι με διαφορετικά πρότυπα. Αν τα θες σε όλες τις σελίδες πρέπει να επεξεργαστείς όλα τα πρότυπα.
Θα προσπαθήσω εντός των επόμενων ημερών να βρω αν μπορεί να γίνει μέσω js για όλα και να τα κάνε όπως τα θες. Θα σε ενημερώσω μόλις βρω κάτι.

@Luffy ναι για ολες τις σελιδες, θα περιμενω ακομα κ αν δεν βρεις ενημερωσε με να ξερω κ σορρι για την ταλαιπωρια αλλα εχω συνηθισει σε αυτο το φορουμ κ δεν θελω να αλλαξω σκιν
ladyglitter
Απλό Μέλος

Θηλυκό

Δημοσίευση από Luffy Την / Το Τετ Απρ 19, 2017 3:42 pm

Καλησπέρα @ladyglitter,

Δοκίμασε να προσθέσεις στο CSS σου αυτόν τον κώδικα:
Κώδικας:
#main-content ul.linklist li a {
    display: block;
    line-height: 14px;
    text-align: right;
}
#main-content ul.linklist li {
    line-height: 0px;
}
και αυτό το Javascript σε όλες τις σελίδες
Κώδικας:
$(document).ready(function(){
  var kwdikas = $('#main-content ul.linklist li');
  for (i = 0; i < kwdikas.length; i++) {
kwdikas[i].innerHTML = kwdikas[i].innerHTML.replace(/•/g,'');
  }
  $('<br /><br />').insertBefore('#main-content p:contains("τρέχουσα ημερομηνία")');
  $('#main-content p:contains("τρέχουσα ημερομηνία")').css({"float":"left","display":"block"});
  $('p.right.rightside').css({"float":"left","display":"block"});
});

Λογικά θα είναι αυτό που αναζητούσες!
Απολογούμαι για την αργοπορία λύσης του συγκεκριμένου προβλήματος.

Luffy
Διαχειριστής

Διαχειριστής

Άντρας

Δημοσίευση από Skouliki Την / Το Τετ Μαϊος 24, 2017 8:38 am

@ladyglitter έχει λυθεί το θέμα ?
Skouliki
Υπεύθυνος Φόρουμ

Υπεύθυνος Φόρουμ

Θηλυκό

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Χρειάζεστε βοήθεια;
Στις Συχνές Ερωτήσεις μπορείτε να βρείτε σημαντικές πληροφορίες που θα σας βοηθήσουν!